Úvod O nás

O nás

Slovenčina je na jednej strane niečo veľmi samozrejmé – používame ju každý deň, rozmýšľame po slovensky. Napriek tomu k nej majú ľudia väčšinou negatívny vzťah, ktorý má korene hlavne v škole, kde sa dbá len na pravopis a čítanie povinnej literatúry.

Chceme oslobodiť slovenčinu od negatívnych emócií, ktoré sa s ňou spájajú – a to práve budovaním vzťahu k nej. Preto „Milujeme“ slovenčinu.

Niečo iné však chcú vedieť o slovenčine obyčajní ľudia, iné blogeri a iné vyštudovaní slovenčinári. Milujeme slovenčinu má byť miestom pre všetkých. Chceme sa navzájom učiť, ale aj diskutovať, uvažovať a zabávať sa.

Projekt založili a vedú dve nadšené slovenčinárky – Monika Zbínová a Maruška Hrdličková. Okrem nás web tvoria ďalší prispievatelia-slovenčinári, čiže všetci ľudia, milujúci slovenčinu, študenti, absolventi slovenčiny, učitelia, prekladatelia, blogeri.

Chceš nám pomôcť? Stále hľadáme prispievateľov, ktorí by písali zaujímavé články o slovenčine. Ale aj fotografov, grafikov, programátorov, ľudí s dobrými nápadmi, skrátka všetkých, ktorí môžu svojou troškou vylepšiť náš projekt. Budeme radi, ak nám napíšeš a ponúkneš nám svoju pomoc.

Naším cieľom nie je písať pravopisne a štylisticky dokonalé články, naším cieľom je hovoriť a písať o slovenčine zaujímavo. Takže ak sa niekde objaví nejaká chybička, odpustite nám ju, alebo ešte lepšie, upozornite nás na ňu. Nebránime sa konštruktívnej kritike ani nekonštruktívnej pochvale.